CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A A A A
English versioneStudentUSOSwebArchiwum Prac Dyplomowych

UWAGA: Od dnia 1 kwietnia 2019 r. będzie obowiązywała elektroniczna karta obiegowa zastępująca dotychczasowe wersję papierową.


 Elektroniczna karta obiegowa (zwana dalej Obiegówką) pozwala zweryfikować, czy student w pełni rozliczył się z określonymi jednostkami Politechniki Opolskiej:

  • Centrum Obsługi Studenta,
  • Biblioteka Główna,
  • Osiedle Akademickie – dla osób, które korzystały z jego usług.

Centrum Obsługi Studenta jest jednostką, która wystawia Obiegówkę i rozpoczyna jej proces wypełniania przez wyżej wymienione jednostki oraz samego studenta.

Obiegówka powinna być w całości wypełniona przez wskazane w Obiegówce jednostki zgodnie z szablonem EKO przydzielonym do konkretnego studenta oraz samego studenta (Badanie Zawodowe Losów Absolwentów).

Uwaga: Obiegówka MUSI BYĆ W PEŁNI WYPEŁNIONA przed odbiorem dyplomu oraz przed skreśleniem z listy studentów (rezygnacja ze studiów, przeniesienie na inną Uczelnię).

W pełni wypełniona Obiegówka posiada odpowiedzi do wszystkich pytań. W razie wystąpienia odpowiedzi negatywnej (innej niż „TAK”) Student powinien uregulować zobowiązania wobec wskazanej jednostki.

obegowki 02

O fakcie wystawienia Obiegówki student dowiaduje się za pomocą poczty elektronicznej wysłanej na adres w domenie „student.po.opole.pl”. Na ten adres będą też wysyłane wszystkie informacje związane z procesem przetwarzania Obiegówki.

Żeby podejrzeć stan Obiegówki należy zalogować się do systemu USOSWeb i przejść do modułu „Dla wszystkich/Obiegówki".

obegowki 01

Pozostań  z nami w kontakcie i otrzymuj elektronicznie informacje o inicjatywach Politechniki Opolskiej dla jej Absolwentów.

Chcemy wiedzieć co u Ciebie, dalej dla Ciebie pracować i chwalić się Twoimi sukcesami, dlatego zostaw kontakt do siebie i otrzymuj informacje o:  

  • ciekawych ofertach pracy, staży zawodowych,
  • ogólnodostępnych szkoleniach i warsztatach oraz wykładach realizowanych przez jednostki uczelni oraz instytucje współpracujące z Politechniką Opolską,
  • aktualnej ofercie studiów podyplomowych,
  • badaniu losów zawodowych absolwentów.

Badanie Zawodowe Losów Absolwentów jest cykliczną ankietyzacją absolwentów uczelni wyższych, która ma na celu monitorowanie sytuacji absolwentów na rynku pracy..

Każdy wypełniający ankietę zachowuje anonimowość, a udzielone odpowiedzi wykorzystywane są wyłącznie do zbiorczych zestawień i analiz statystycznych. 


Przekazanie danych osobowych przez Absolwenta ma charakter dobrowolny i odbywa się na podst. art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Administratorem danych osobowych jest Politechnika Opolska z siedzibą w 45-758 Opole, ul. Prószkowska 76. Inspektor ochrony danych dostępny jest pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Absolwent ma w każdej chwili prawo dostępu do swoich danych,  ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania poprzez kontakt:

  1. telefoniczny, za pośrednictwem Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej pod numerem (77) 449 81 70 ,
  2. w formie elektronicznej, na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na podstawie zgody Politechnika Opolska będzie przekazywać Absolwentom zaproszenia do udziału i informacje o: ofertach pracy, staży zawodowych, ogólnodostępnych wykładach otwartych, szkoleniach i warsztatach realizowanych przez jednostki Uczelni oraz Instytucje współpracujące z Politechniką Opolską; aktualnej ofercie studiów podyplomowych; badaniu losów zawodowych absolwentów.

Dane będą przechowywane do czasu wycofania zgody przez Absolwenta. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. 

Administrator nie udostępnia danych ani nie przekazuje danych do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

Dane nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.